ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්

ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්

ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්

කර්තෘ Staff writer

30 Nov, 2022 | 6:03 am

1. මෙරට මන්දපෝෂණයෙන් පෙළෙන දරුවන් ගණන 21,000ක් – සෞඛ්‍ය ඇමති – සිදුකරන ලද  සමීක්ෂණ අනුව මෙරට ළමා මන්දපෝෂණයෙන් පෙළෙන දරුවන් 21,000ක් හඳුනාගෙන ඇති බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය කෙහෙළිය රඹුක්වැල්ල මහතා ඊයේ (29) පාර්ලිමේන්තුවේ පැවසුවේ ය.

2. දේශබන්දු තෙන්නකෝන්ට එ⁣රෙහි පෙත්සම දෙසැම්බර් 16 යළි කැඳවන්නැයි නියෝග – ගාලුමුවදොර විරෝධතාවට පහරදීමේ සිද්ධියට අදාළව බස්නාහිර පළාත භාර ජ්‍යෙෂ්ඨ නියෝජ්‍ය පොලිස්පති දේශබන්දු තෙන්නකෝන් මහතා සැකකරුවෙකු ලෙස නම් කර අත්අඩංගුවට ගෙන අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරීමට නියෝගයක් කරන්නැයි, ඉල්ලා ගොනු කළ රීට් ආඥා පෙත්සම දෙසැම්බර් 16 වැනිදා යළි කැඳවීමට අභියාචනාධිකරණය නියෝග කළේ ය.

3. ඖෂධීය කංසා අපනයන පනත් කෙටුම්පත අයවැයෙන් පසු පාර්ලිමේන්තුවට – ඖෂධීය කංසා ආයුර්වේද දෙපාර්තමේන්තුවේ අනුමැතිය යටතේ අපනයන කර්මාන්තයක් ලෙස වැඩිදියුණු කිරීමට අදාළ පනත් කෙටුම්පත අයවැය විවාදයෙන් පසුව පාර්ලිමේන්තුවට ගෙන එන බව, රාජ්‍ය අමාත්‍ය සිසිර ජයකොඩි ප්‍රකාශ කළේ ය.

4. මේජර් ජෙනරල් චන්න විරසුරිය යුද හමුදා මාණ්ඩලික ප්‍රධානි ධුරයට – යුද හමුදා මාණ්ඩලික ප්‍රධානි ලෙස මේජර් ජෙනරල් චන්න විරසුරිය මහතා පත්කර තිබේ.

5. ආණ්ඩුවේ බහුතර පක්ෂයේ නියෝජිතයා ලෙස සාගර කාරියවසම් නම් කෙරේ – ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සභාවට ආණ්ඩුවේ බහුතර පක්ෂයේ නියෝජිතයා ලෙස පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී සාගර කාරියවසම් මහතා නම් කර තිබේ.

උණුසුම් පුවත්


අපගේ වෙබ් අඩවියේ හෝ වීඩියෝ නාලිකාවේ දැන්වීම් ප්‍රචාරය කිරීමට ඔබටත් අවශ්‍යයද ?
කරුණාකර අපව අමතන්න [email protected]