ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්…

ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්…

ගෙවුණු දවස උණුසුම් කළ පුවත්…

කර්තෘ Staff writer

04 Mar, 2019 | 6:29 am

දේශීය පුවත්

1. මාතර හෝටලයකදී ටෙලි නිළියක් ඇතුළු 17ක් අත්අඩංගුවට : මාතර හෝටලයක නවාතැන් ගෙන සිටියදී කොකේන් සමග තරුණ තරුණියන් 17 දෙනෙකු අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

2. ඝාතනය කෙරුණු රත්ගම ව්‍යාපාරිකයින්ගේ දුරකතන හමුවෙයි : රත්ගම ප්‍රදේශයේ ව්‍යාපාරිකයින් දෙදෙනෙකු පැහැරගෙන ගොස් ඝාතනය කිරීමේ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් වලස්මුල්ල ප්‍රදේශයේ රක්ෂිතයක් භාරව සිටි බීට්ටු වන නිලධාරියෙකු අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්ව විසින් අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.

3. කංජිපානිගේ තවත් ගෝලයින් 3ක් STF අත්අඩංගුවට: ඩුබායිහි අත්අඩංගුවට පත්ව සිටින සංවිධානාත්මක අපරාධකරුවෙකු වන කංජිපානි ඉම්රාන්ගේ ගෝලයින් තිදෙනෙකු වැල්ලම්පිටියේදී පොලිස් විශේෂ කාර්ය බලකාය විසින් අත්අඩංගුවට ගනු ලැබ තිබේ.

4. කතරගම මහා දේවාල භූමියේදී පුද්ගලයකු සිරුරට ගිනි තබා ගනී : රුහුණු කතරගම මහා දේවල භූමිය තුළදී අද පෙරවරුවේ පුද්ගලයෙකු සිරුරට ගිනි තබා ගෙන තිබේ. පොලීසිය පැවසූවේ, පිළිස්සුම් තුවාල ලැබූ එම පුද්ගලයා රෝහල්ගත කර ඇති බවයි.

5. සංවිධානාත්මක අපරාධකරුවෙකු වන බ්ලූමැන්ඩල් සංඛ තමිල්නාඩුවේදී අත්අඩංගුවට: සංවිධානාත්මක අපරාධකරුවකු වන බ්ලූමැන්ඩල් සංඛ තමිල්නාඩුවේදී අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ. පොලීසිය සඳහන් කළේ, ඔහු සමග තව ත් පාතාල කල්ලි සාමාජිකයින් 2 දෙදෙනෙකු ද අත්අඩංගුවට ගෙන ඇති බවයි.

විදෙස් පුවත්

1. ඉන්දීය භාණ්ඩ සඳහා අමෙරිකානු බදු ප්‍රතිපත්ති වෙනස් කිරීමේ සූදානමක් : ඉන්දියාවෙන් ආනයන කෙරෙන භාණ්ඩ සඳහා ඉදිරියේදී බදු පැනවීමට සිදුවන බව අමෙරිකානු ජනාධිපති ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් පවසයි. ඔහු සඳහන් කළේ, අමෙරිකාවෙන් ආනයනය කෙරෙන භාණ්ඩ සඳහා ඉන්දියාව විශාල තීරු බද්දක් පනවා ඇති බවයි.

ක්‍රීඩා පුවත්…

1. ශ්‍රී ලංකා – ද. අප්‍රිකා පළමු තරගයේ ජය දකුණු අප්‍රිකාවට : ශ්‍රී ලංකා – දකුණූ අප්‍රිකා පළමු එක්දින තරගය කඩුලු 8 කින් ජය ගැනීමට සත්කාරක දකුණු අප්‍රිකාව සමත්විය.

උණුසුම් පුවත්


අපගේ වෙබ් අඩවියේ හෝ වීඩියෝ නාලිකාවේ දැන්වීම් ප්‍රචාරය කිරීමට ඔබටත් අවශ්‍යයද ?
කරුණාකර අපව අමතන්න [email protected]