හිටපු ජනපති කාර්ය මණ්ඩල ප්‍රධානී ගාමිණි සෙනරත් ඇතුළු සැකකරුවන් 3 දෙනාට ඇප

හිටපු ජනපති කාර්ය මණ්ඩල ප්‍රධානී ගාමිණි සෙනරත් ඇතුළු සැකකරුවන් 3 දෙනාට ඇප

By Sakila Udayakumara

21 Nov, 2017 | 11:37 am

රජයේ මුදල් අවභාවිත කිරීම සම්බන්ධයෙන් අත්අඩංගුවට ගෙන රක්ෂිත බන්ධනාගාරගතව සිටි හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ කාර්ය මණ්ඩල ප්‍රධානී ගාමිණි සෙනරත් මහතා ඇතුළු සැකකරුවන් 3 දෙනා රුපියල් 50,000 බැගින් මුදල් ඇප සහ රුපියල් ලක්ෂ 10 බැගින් වූ ශරීර ඇප මත මුදා හැරීමට කොටුව මහේස්ත්‍රාත් ලංකා ජයරත්න මෙනෙවිය අද නියෝග කළා ය.

ගාමිණි සෙනරත් සහ පියදාස කුඩාබාලගේ යන අයගේ විදේශ ගමන් තහනම් කළ අතර විදේශ ගමන් බලපත්‍ර අධිකරණයට භාර දෙන ලෙසට ද එහිදී මහේස්ත්‍රාත්වරිය නියෝග කළා ය.

ශ්‍රී ලංකා රක්ෂණ සංස්ථාවට අනුබද්ධ සමාගමක් විසින් ඉදිකරන ලද කොල්ලුපිටිය ග්‍රෑන්ඩ් හයිඩ් හෝටල් ව්‍යාපෘතියට 2012 වසරේදී වෙන් කළ රුපියල් බිලියන 18.5ක මුදලින් රුපියල් බිලියන 4ක් නීති විරෝධී අන්දමින් හම්බන්තොට හයිඩ් රීජින්සි හෝටල් ව්‍යාපෘතියට යෙදවීමෙන් රජයේ මුදල් අවභාවිත කිරීම සැකකරුවන්ට එරෙහිව ඇති චෝදනාව වේ.