අගමැති සිහිනය අපේ ඔළුවෙන් අයින් කරගමු – විපක්ෂ නායක (VIDEO)

අගමැති සිහිනය අපේ ඔළුවෙන් අයින් කරගමු – විපක්ෂ නායක (VIDEO)

කර්තෘ Chathuranga Rajapaksha

28 Feb, 2015 | 6:03 pm

මතුව ඇති දේශපාලන කරුණු සම්බන්ධයෙන් විපක්ෂ නායක නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා මහතා අද මාධ්‍ය හමුවක් කැඳවා තිබුණි.

එහිදී අදහස් දැක්වූ නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා මහතා මෙසේ පැවසීය.

[quote]ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ කමිටුව මගින් යෝජනා කරල තියෙන දේ තමයි මනාප ඡන්ද ක්‍රමය නැති කිරිමත් ආසනයකට වගකියන මන්ත්‍රීවරයෙකු පත් කරන මැතිවරණ ක්‍රම හා විධායක ජනාධිපති ක්‍රමය අහෝසි කිරිම හෝ බලතල අඩුකිරීම කියන මේ දෙකම එකවර ක්‍රියාත්මක වෙන්න ඕනේ කියක එක නැන්ම් විධායක ජනාධිපති ක්‍රමය අහෝසි කරල පස්සේ මැතිවරණ ක්‍රමය වෙනස් කරනව කියන එකට අපේ එකඟතාවයක් නෑ[/quote]

01- ජාතික ආණ්ඩුවකට එකඟද?  

විපක්ෂ නායකවරයාගේ පිළිතුර

[quote]පක්ෂයක් තුළ යම් කාරණයක් පිළිබඳ විවිධ මත තියෙනවා සමහර අය කියනවා යායුතුයි කියලා සමහර අය කියනවා යුතු නෑ කියලා සමහර අය කියනවා මේ මේ ආකාරයට කොන්දේසිවලට එකඟවෙනවනම් යන්න ඕනේ කියලා අවසාන තීරණයක් අරගෙන නෑ[/quote]

02- අගමැති ධුර අපේක්ෂකයා කවුරුන් විය යුතුද?  

විපක්ෂ නායකවරයාගේ පිළිතුර

[quote]මම කරන්නේ පක්ෂයට දරදිය ඇදීම මිසක් මට තනතුරු බලාගෙන වැඩකිරීමක් නෙවෙයි. මට දිනාගන්න පුළුවන් වුණොත් මට හම්බවෙයි වෙන කෙනෙ‍කුට දිනාගන්න පුළුවන් වුණොත් වෙන හම්බවෙයි කවුද දන්නේ අපි දිනයිද පරදියිද මේව කියන්න බෑනේ[/quote]

03 – නුගේගොඩ රැළියට ගිය මන්ත්‍රීවරුන් ගැන විනය තීරණයක් ගන්නවාද?

විපක්ෂ නායකවරයාගේ පිළිතුර

[quote]ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය කාටවත් තහන්චියක් දැම්මේ නෑ අපි පක්ෂයක් වශයෙන් සහභාගීවුණේ නැහැ දැන් අපි ගියාද ඒ වේදිකාවට අපිට යන්න බෑනේ මොකද අපිට ආරාධනයක් තිබුණේ නෑනෙ ඔය කාටවත් අගමැතිවෙන්න පුළුවන් කමක් නෑ ඒක නිසා මේ අගමැති සිහිනය අපි සියලුදෙනාම අපේ ඔළුවෙන් අයින් කරගමු[/quote]

උණුසුම් පුවත්


අපගේ වෙබ් අඩවියේ හෝ වීඩියෝ නාලිකාවේ දැන්වීම් ප්‍රචාරය කිරීමට ඔබටත් අවශ්‍යයද ?
කරුණාකර අපව අමතන්න [email protected]