අපි තුන්පාරක් ඉල්ලන්න එක ප්‍රශ්නයක් නම් උසාවියට යන්න – ජනපති (Video)

අපි තුන්පාරක් ඉල්ලන්න එක ප්‍රශ්නයක් නම් උසාවියට යන්න – ජනපති (Video)

By Chathuranga Rajapaksha

18 Oct, 2014 | 10:25 pm

තමා ජනාධිපතිවරණයට තෙවරක් ඉදිරිපත් වීමේ ගැටලුවක් ඇත්නම් අධිකරණය හමුවට යන්නැයි ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා පවසයි.

ජනාධිපතිවරයා එම අදහස් පළ කළේ, අද පෙරවරුවේ අරලියගහ මන්දිරයේ හෙද සහ සෞඛ්‍ය කාර්ය මණ්ඩල නිලධාරින් සමඟ පැවති හමුවකදී ය.

විශිෂ්ඨ හෙද සේචාවක් – ගුණාත්මක මෙහෙවරක් 2006 -2015 මැයෙන් රාජ්‍ය සේවා එක්සත් හෙද සංගමය මෙම හමුව සංවිධානය කර තිබුණි.

එහිදී අදහස් දැක්වූ ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා මෙසේ පැවසිය.

[quote]සමහරුන්ට අද විධායක ජනාධිපති ක්‍රමය පිළිබද ගැටලු තියෙනවා. මේක එපා කියනවා. මේක ඒකාධිපති ක්‍රමයක් කියනවා.  ටී.එන්.ඒ. පක්ෂය අර ආණ්ඩුවක් හදලා තියෙන යුරෝපයේ ඩයස් පෝරාව. වෙනම රාජ්‍යයක් හදාගෙන එහෙ ඉන්න කණ්ඩායම මේ රට බෙදල වෙන්කර ගන්නා අදහස වහාම ඉවත් කර ගන්න ඒ පැය 24 ක් අපි තියාගන්නෙ නෑ විධායක ජනාධිපතිකම වෙනස් කරන්න අපි ඇමති මණ්ඩලයට සහ පාර්ලිමේන්තුවට බලය දෙනවා. මොකද මට කරන්න බෑ ඒක. පාර්ලිමේන්තුවෙන් තමයි කරන්න ඕනෙ ඒක. ව්‍යවස්ථානුකූලව. ඉතින් ඒක පාර්ලිමේන්තුවට බලය දෙන්න අපි හැම අවස්ථාවකම සූදානම්. මං දන්නෙ නෑ ඇයි මේක මහජනයට තීන්දු කරන්න ඉඩ දෙන්නෙ නැත්තෙ තීන්දු කරන්න කියල. අපිට තුන්පාරක් ඉල්ලන්න බෑ දෙපාරයි ඉල්ලන්න පුළුවන් කිය කිය කියලා වැඩක් නෑ මොකද ජනතාව ඉදිරියට ඇවිල්ල ඒක අපි ජනතාවත් එක්ක බේරගන්නව මිසක් දැන් මං කිව්ව ඉතින් ප්‍රශ්නයක් තියෙනවනම් උසාවියට යන්න නිකං මේ ඇවිල්ල කතා කර කර ඉදල මේ ගැන කියල.[/quote]